Stosowana technologia makijażu permanentnego

Czym jest makijaż permanentny?


Jest po prostu makijażem, który się nie zmywa i nie rozmazuje, a jego trwałość to czas od 3 do 5 lat. Makijaż permanentny wykonuje się za pomocą specjalnych, delikatnych igieł do akupunktury, którymi do skóry wprowadzane są przetestowane na alergię pigmenty. Dzięki temu można narysować lub skorygować kształt brwi, kreski na powiekach nadać odpowiedni kolor i proporcje ust. Różne farby są nakładane na stałe na skórę i podkreślają indywidualne piękno – naturalne podkreślenie urody, nienamalowany make-up. Makijaż permanentny jest to najbezpieczniejsza i najbardziej znana metoda makijażu trwałego na całym świecie.

Co możemy uzyskać?


Optycznie powiększyć oczy, podkreślić ich wyrazistość, podkreślić kształt ust, poprawić ich naturalny koloryt, skorygować kształt, przyciemnić lub zrekonstruować brwi.

Dla kogo?


Makijaż permanentny jest idealnym rozwiązaniem dla pań pragnących podkreślić swą urodę lub skorygować jej niedoskonałości. Gdy brwi są za jasne lub zbyt rzadkie zwłaszcza na końcach, nie podoba nam się ich kształt a henna „trzyma się” zbyt krótko, doświadczona lingergistka może poprawić kształt łuku brwiowego tak, aby pasował do kształtu twarzy i przyciemnić jego kolor. Klientka będzie z pewnością zaskoczona o ile młodziej i korzystniej wygląda. Polecany dla Pań o słabym wzroku, noszących okulary, kiedy to wykonanie precyzyjnego makijażu oka jest utrudnione.
Dla pań aktywnie uprawiających sport taki makijaż się nigdy nie rozmaże.
A także wtedy gdy pragniemy optycznie powiększyć i pogłębić kolor ust aby stały się bardziej pełne i kobiece makijaż permanentny jest dobrym rozwiązaniem.

Zabieg


W naszym zakładzie zabieg wykonuje doświadczona lingergistka, dyplomowana kosmetyczka i wizażystka. Przed wykonaniem makijażu przeprowadzamy rozmowę i ustalamy wspólnie z Klientką co i w jakim kształcie korygujemy. Następnie lingergistka rysuje delikatny szablon i precyzyjnie nanosi pigment. Zabieg przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu tak, aby Klientka czuła się komfortowo.

Po zabiegu


Przez 4 dni po zabiegu skóra nie może być myta mydłem oraz traktowana kosmetykami innymi niż przez nas zalecone. Twarz należy przemywać samą wodą lub tonikiem i mleczkiem.
Przez 14 dni nie można korzystać z basenu, sauny i solarium. Unikać bezpośrednich promieni słonecznych a w razie konieczności stosować silne filtry UV.
Przez kilka dni po zabiegu (brwi ok. 7 dni, usta i oczy ok. 4 dni) naskórek delikatnie złuszcza się wraz z częścią barwnika (nawet do 50%). Jest to całkowicie naturalny proces i tak jest w każdym przypadku. Po 2 tygodniach Panie są zapraszane na wizytę kontrolną i w razie potrzeby dokonujemy bezpłatnej korekty. Korektę należy jednak wykonać nie później niż miesiąc od wykonania makijażu.
Utrzymanie idealnego kształtu brwi po trwałej pigmentacji jest bardzo proste: usuwamy pincetą tylko włoski wyrastające poza obszar utrwalony pigmentem. Oczy oraz usta nie wymagają żadnych zabiegów.